در قالب تفاهم‌نامه صورت می‌گیرد؛

همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و پژوهشکده آبزی‌پروری آب‌های داخلی

۰۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۹ کد : ۴۶۱ اخبار اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۲۵۶
تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی و پژوهشکده آبزی‌پروری آب‌های داخلی امضا شد.
همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و پژوهشکده آبزی‌پروری آب‌های داخلی

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از بندرانزلی، تفاهم‌نامه همکاری با حضور امیرهوشنگ بحری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی و محمد صیاد بورانی رئیس پژوهشکده آبزی‌پروری آب‌های داخلی با حضور معاونان دانشگاه و پژوهشکده، میان این دو نهاد به مدت دو سال به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه با هدف توسعه تعاملات و همکاری‌های پژوهش، فناوری و بهره‌مندی از امکانات و توانمندی‌های طرفین در زمینه‌های مورد توافق منعقد شد. هم‌افزایی، انجام فعالیت علمی، تحقیقاتی و آموزشی مشترک و استفاده بهینه از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی در شناسایی و حل چالش‌های موجود و پیش‌روی بخش شیلات و آبزی‌پروری کشور در زمینه‌های مختلف از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه ذکر شده است.(بیشتر بخوانید)

مهم‌ترین موضوعات این تفاهم‌نامه شامل استفاده حداکثری از ظرفیت‌های علمی، زیرساخت‌های تخصصی، فنی و فیزیکی طرفین برای پاسخگویی به مسائل بخش آبزی‌پروری و شیلات، هدایت و حمایت از طرح‌ها، پروژه‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در راستای پاسخگویی به چالش‌های موجود و اولویت‌دار بخش آبزی‌پروری و شیلات کشور در قالب طرح‌های کلان مصوب کمیسیون هماهنگی تحقیقات ابلاغ شده توسط سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و توسعه فعالیت‌های پژوهش و فناوری و نیز فعالیت‌های آموزشی مشترک می‌شود.

همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و پژوهشکده آبزی‌پروری آب‌های داخلی

بهره‌مندی طرفین از امکانات متقابل شامل توانمندی‌های تخصصی، تجربی، پژوهشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، کتابخانه‌ای، ارتباطات بین‌المللی، فضای فیزیکی و ... در قالب پروژه‌های مشترک مصوب، تلاش در راستای جذب اعتبارات برای طرح‌های مشترک استانی و کشوری، همکاری مشترک در برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های پژوهشی و علمی، کاربردی کوتاه‌مدت و بلندمدت، همکاری در ترویج و انتقال یافته‌های علمی و همکاری در راستای تجاری‌سازی دستاوردها، توسعه فناوری، ایجاد پلتفرم‌های مشترک فناوری و نوآوری از دیگر موضوعات این تفاهم‌نامه است.

به گزارش آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی با ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو و ۸۲ عضو هیئت علمی در محدوده منطقه آزاد انزلی واقع شده است.