کارمند دانشگاه آزاد بندرانزلی:

«شهید ملک‌زاده» در کمک به افراد بی‌بضاعت پیشگام بود

۰۴ آبان ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۳ کد : ۴۵۹ اخبار اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۸۴
برادر شهید نادر ملک‌زاده چافجیری گفت: نادر ارتباط صمیمانه‌ای با خانواده، دوستان و اهل محل داشت و همیشه در کمک به افراد بی‌بضاعت و کم‌توان از جمله زنان بی‌سرپرست پیشگام بود.
«شهید ملک‌زاده» در کمک به افراد بی‌بضاعت پیشگام بود

ناصر ملک‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در بندرانزلی به ارتباط برادر شهیدش با خانواده و دوستان اشاره و اظهار کرد: نادر برادر شهیدش در کمک به افراد بی‌بضاعت و کم‌توان از جمله زنان بی‌سرپرست پیشگام بود و ارتباط صمیمانه‌ای با خانواده، دوستان و اهل محل داشت.

وی با تبیین زندگی‌ این شهید عنوان کرد: برادرم سال ۱۳۴۲ در محله چافجیر رودسر در خانواده‌ای مذهبی، فرهنگی و کشاورز به دنیا آمد و دوران کودکی و نوجوانی خود را در این محله سپری کرد.


برادر شهید نادر ملک‌زاده چافجیری با بیان اینکه دوران نوجوانی برادرش با برپایی تظاهرات مردمی علیه نظام ستم‌شاهی در سال ۵۷، پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ورود امام خمینی(ره) به میهن مصادف شده بود، متذکر شد: نادر از همان روزهای پیش از پیروزی انقلاب در صف تظاهرکنندگان قرار گرفت و پس از پیروزی انقلاب نیز با عضویت در یکی از پایگاه‌های بسیج شهرستان رودسر، علیه گروهک‌ها و عناصر ضد انقلاب فعالیت کرد.

«شهید ملک‌زاده» در کمک به افراد بی‌بضاعت پیشگام بود

کارمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی در ادامه با اشاره به ارادت برادر شهیدش به امام حسین(ع) و برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا بیان کرد: نادر ارادت ویژه‌ای به اهل بیت به‌خصوص امام حسین(ع) داشت و در ایام محرم بسیار فعال بود؛ به‌طوری‌که پس از منزل، مسجد محل تنها جایی بود که می‌شد این شهید را در آن‌جا یافت.

ملک‌زاده اضافه کرد: نادر در مراسم نماز جمعه، قرائت دعای توسل، دعای کمیل و سایر امور و مراسم مذهبی حضوری فعال و همیشگی داشت.

وی به علایق و فعالیت‌های ورزشی شهید ملک‌زاده نیز اشاره و بیان کرد: برادرم در عرصه ورزش هم نابغه بود و در رشته‌های فوتبال و والیبال موفق به کسب مدال و حکم قهرمانی شده بود. او با داشتن روحیه قهرمانی و پهلوانی، زبانزد مردم منطقه بود.

کارمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی نحوه شهادت این شهید بزرگوار را تشریح و اضافه کرد: برادرم پس از حمله رژیم عراق به خاک کشورمان نتوانست طاقت بیاورد. او سال ۶۲ به‌صورت داوطلبانه قبل از ۱۸ سالگی و پیش از پایان دوران تحصیل خود به خدمت مقدس سربازی در نیروی زمینی ارتش اعزام شده و به جمع رزمندگان اسلام در مناطق جنگی از جمله خوزستان و منطقه هوانیروز باختران ملحق و سرانجام فروردین ۶۴ بر اثر اصابت ترکش خمپاره مجروح و در منطقه فکه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

«شهید ملک‌زاده» در کمک به افراد بی‌بضاعت پیشگام بود

ملک‌زاده با بیان اینکه یکی از کوچه‌های شهرستان رودسر به نام شهید نادر ملک‌زاده متبرک شده است، یادآور شد: شهید نادر ملک‌زاده در وصیتنامه خود بر حفظ آرمان‌های والای نظام و انقلاب و حجاب بانوان تأکید داشت.

به گزارش آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی با حدود ۲ هزار و ۱۰۰ دانشجو و ۸۱ عضو هیئت علمی در محدوده منطقه آزاد انزلی واقع شده است.