بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گیلان

۲۸ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۹ کد : ۴۰۴ اخبار اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۰۰
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گیلان جهت دعوت از فرهیختگان، نخبگان دانشگاهی و عموم ملت عزیز و شریف ایران جهت حضور پرشور در حماسه ۲۸ خرداد
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گیلان

بسم الله الرحمن الرحیم

در روزهای پایانی منتهی به انتخابات ۲۸خرداد، برخی رسانه ها با سر دادنِ شعارِ «رأی نمی‌دهیم» و با سوءاستفاده از شرایط سخت اقتصادی و معیشتی به دنبال پمپاژ ناامیدی در بین مردم هستند. این پمپاژ ناامیدی همراه با تبلیغات گسترده برای عدم مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری، سناریویی از سوی رسانه های دشمن است که هدفشان بلاشک ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی است.

ما دانشجویان به عنوان قشر نخبگانی و به مثابه آینده سازان جامعه وظیفه دانستیم در مقابل این رویکرد، تحلیل خود را نسبت به نقش بی بدیل مردم در پای صندوق های رأی به اطلاع برسانیم.

ما امروز، شاهد وضعیت دشوار اقتصادی و معیشتی هستیم. شرایطی که باعث گله مندی ملت عزیز از وضع موجود شده‌است. این گله مندی به حق است. اما راهِ نارضایتی از وضع موجود رأی ندادن نیست؛ بلکه زمانی ما می‌توانیم وضع موجود را تغییر دهیم و اصلاح کنیم که همه‌ی ما به پای صندوق های رأی بیاییم و یک انتخاب درست داشته باشیم. آنگاه با انتخاب خود می‌توانیم فردی را به عنوان رئیس جمهور برگزینیم تا بتواند تغییر و تحول در شرایط کشور ایجاد کند.
تحول در اوضاع کشور، خصوصا با توجه به ریل‌گذاری غلط و خسارت آفرین صورت گرفته در ۸ سال گذشته؛ نیازمند شکل گیری عزمی جدی برای اصلاح در بین آحاد مردم است. شروع هر روند اصلاحی در دولت آینده، از تامین امنیت در مقابل اشرار داخلی و دشمنان خارجی گرفته تا تلاش برای مقابله با غول‌های مافیا و اصحاب زر و زور، علاوه‌بر ابزارهای قانونی نیازمندِ پشتوانه‌ای مردمی است که این مهم از طریق رأی ملت در روز ۲۸ خرداد تامین می‌شود.
از طرفی این پشتوانه‌‌ی مردمی از مهمترین ملزومات برای استفاده از فرصت طلایی ایجاد شده و تعامل با جهان و دولت های منطقه، به طور ویژه برای تقویت دیپلماسی اقتصادی است. شرط امتیاز گیری و گفت‌ و گوی کارآمد در عرصه نظام جهانی برخورداری دولت از تکیه گاهی منسجم در داخل است.

جمهوری اسلامی در ۴۲ سال گذشته با وجود قرارگیری درزیر بار شدیدترین تحریم ها همواره برای حفظ جمهوریت نظام تلاش کرده است. با این وجود ما فعالان تشکل های دانشجویی از تک تک مردم و ملت عزیز و شریف ایران، دعوت می‌کنیم جهت ایجاد تغییر و اصلاح وضع موجود، در روز ۲۸ خرداد، پای صندوق های رأی حاضر شده و با انتخاب فردی اصلح به پیشرفت نظام جمهوری اسلامی کمک کنیم.

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گیلان