مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان:

بخش تحقیق و توسعه اساس فعالیت صنعت است/ تأکید بر لزوم همکاری میان صنعت و دانشگاه

۱۰ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۰:۱۲ کد : ۳۳۶ اخبار
تعداد بازدید:۵۵
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: بخش تحقیق و توسعه اساسِ کارِ صنعت بوده و اگر این بخش وجود نداشته باشد، امور به‌خوبی پیش نخواهد رفت.
بخش تحقیق و توسعه اساس فعالیت صنعت است/ تأکید بر لزوم همکاری میان صنعت و دانشگاه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بندرانزلی، تفاهم‌نامه علمی و پژوهشی میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی و اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به امضا رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در این نشست با اعلام آمادگی همکاری این اداره‌کل با دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: بخش تحقیق و توسعه اساسِ کارِ صنعت بوده و اگر این بخش وجود نداشته باشد، امور به‌خوبی پیش نخواهد رفت.

حمیدرضا آبایی با تأکید بر لزوم همکاری میان صنعت و دانشگاه افزود: باید در زمینه‌های مختلف کنار دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی باشیم و این تعامل و همکاری دستاوردهای مطلوبی خواهد داشت.

استفاده مطلوب از توان علمی، تخصصی، آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه برای رفع نیازهای مطالعاتی و تحقیقاتی اداره‌کل بنادر و دریانوردی گیلان در زمینه‌های دریایی و بندری شامل ایمنی، تسهیل ترافیک، بهره‌وری و فناوری، سازماندهی و مدیریت، اقتصاد، قوانین و مقررات، محیط زیست، تأسیسات و تجهیزات و سازه‌های زیر‌بنایی و همکاری در برگزاری همایش‌ها و سمینارهای مشترک علمی-تحقیقاتی، نمایشگاه‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی  ازجمله مفاد و موضوعات تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی و اداره‌کل بنادر و دریانوردی گیلان است.

انجام خدمات مشاوره به درخواست اداره‌کل بنادر و دریانوردی، انجام خدمات مطالعاتی و امکان‌سنجی مورد‌ نیاز به درخواست اداره‌کل، استفاده متقابل از کتابخانه و اسناد علمی، انجام بازدیدهای متقابل علمی و همچنین انجام پروژه‌های تحصیلی دانشجویان، همکاری در انجام پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی در زمینه‌های مورد‌ نیاز اداره‌کل بنادر و دریانوردی و همکاری در انجام کارآموزی دانشجویان دانشگاه در حد ظرفیت از دیگر مفاد و موضوعات این تفاهم‌نامه همکاری است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی با ۲ هزار و ۳۰۰ دانشجو و ۸۱ عضو هیئت علمی در محدوده منطقه آزاد انزلی واقع شده است.