امام جمعه بندرانزلی:

پیروی از دستورات دینی انسان را در مسیر رشد و کمال قرار می‌دهد

۱۵ دی ۱۳۹۹ | ۲۳:۳۰ کد : ۳۱۵ اخبار
تعداد بازدید:۲۴
امام جمعه شهرستان بندرانزلی گفت: خداوند متعال نعمتی مانند عمر را به انسان ارزانی کرده و لازم است انسان با هماهنگ‌کردن خود با برنامه‌های دین و پیروی از اوامرِ آن از این سرمایه بهره برده و در مسیر رشد و کمال قرار گیرد.
پیروی از دستورات دینی انسان را در مسیر رشد و کمال قرار می‌دهد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بندرانزلی، حجت‌الاسلام سیدعبدالجواد شمس‌الدین در مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی با گرامیداشت دهه بصیرت و میثاق با ولایت، اظهار کرد: روز بصیرت نشان‌گر حماسه بزرگ ملت ما در برابر فتنه و فتنه‌گران بوده و امسال این روز و همچنین سالروز شهادت سردار حاج‌قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دانشمند هسته‌ای کشورمان، شهید محسن فخری‌زاده با ایام فاطمیه مقارن شده است که این مناسبت‌ها در موضوع، محتوا و مسیر با یکدیگر تطابق دارند.

وی با بیان اینکه مسائل و اوامری که در دین مطرح و به انسان‌ها ارائه می‌شود، برای رشد و تعالی انسان‌هاست، عنوان کرد: خداوند متعال نعمتی مانند عمر را به انسان ارزانی کرده و لازم است انسان با هماهنگ‌کردن خود با برنامه‌های دین و پیروی از اوامرِ آن از این سرمایه بهره برده و در مسیر رشد و کمال قرار گیرد.

امام جمعه شهرستان بندرانزلی با بیان اینکه دو ولایتِ الهیه و طاغوت در قرآن کریم مطرح شده است، بیان کرد: قرارگرفتن در مسیر ولایت الهی، موضوعی بسیار حائز‌ اهمیت است و انسانی که مال، مقام، نفسانیات و ... را کنار گذاشته و در این مسیر قرار می‌گیرد، در حقیقت در مسیر هدایت و نورانیت قرار گرفته و جهادی بزرگ انجام داده است.

شمس‌الدین یادآور شد: در معارف دینی بر موضوع امامت و ولایت بسیار تأکید شده، چراکه به جز این راهی برای رشد و کمال انسان وجود ندارد. اگر تاریخ هر دینی از جمله دین اسلام را مورد بررسی قرار دهیم، درخواهیم یافت که هیچ انسانی بدون پیروی از ولایت، به کمال نرسیده است.

وی با اذعان به اینکه راه نجات انسان، تبعیت از ولایت بوده و پیامبر گرامی اسلام نیز بر این موضوع تأکید کرده است، افزود: مهم این‌ است که انسان در عمل و نه فقط در حرف، پیرو و مطیع امر ولیِ خود باشد و اشخاصی مانند سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی و شهید محسن فخری‌زاده به خوبی این نکته را دریافته و در این مسیر قرار گرفتند و برجسته شدند.

به گزارش آنا، مراسم نخستین سالروز شهادت سردار حاج‌قاسم سلیمانی با سخنرانی امام جمعه شهرستان بندرانزلی و با حضور سرپرست، اعضای هیئت رئیسه، استادان، کارکنان و جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی در محل نمازخانه این واحد دانشگاهی برگزار شد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی با حدود ۲ هزار و ۳۰۰ دانشجو و ۸۱ عضو هیئت علمی در محدوده منطقه آزاد انزلی واقع شده است.