سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی عنوان کرد؛

تفاوت ۲ دسته از راویان دفاع مقدس برای روایتگری دلاورمردی‌های جانبازان

۱۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۰ کد : ۱۴۹ اخبار
تعداد بازدید:۷۱
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی، تفاوت ۲ دسته از راویان دفاع مقدس برای روایتگری دلاورمردی‌های جانبازان و ایثارگران را تشریح کرد.
تفاوت ۲ دسته از راویان دفاع مقدس برای روایتگری دلاورمردی‌های جانبازان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی، ظهر امروز حسین شریفی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی با اسدالله دروگر بهمبری جانباز ۲۵ درصد دوران دفاع مقدس دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس و قدردانی از دلاورمردی‌های جانبازان و ایثارگران گفت: «به‌تازگی سالروز آزاد‌سازی خرمشهر را پشت سر گذاشته‌ایم و به‌عنوان عضوی از جامعه دانشگاهی دیدار با جانبازان و ایثارگران را وظیفه خود می‌دانیم.

شریفی با اشاره به روایت‌های مطرح شده از سال‌های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: «یک دسته از روایت‌ها توسط کسانی مطرح شده که به‌صورت مستقیم در صحنه‌های دفاع مقدس حضور داشته و رقم‌زننده این تاریخ بودند.»

وی تصریح کرد: «دسته دیگر از روایت‌ها از زبان کسانی مطرح شده که در میدان نبرد حق علیه باطل حضور نداشتند و آنچنان که باید و شاید از جامعیت لازم برخوردار نبودند؛ اما در هر‌حال تشکیل‌دهنده بخشی از روایت تاریخ هستند.»

زندگی جانبازان باید الگوی جوانان قرار بگیرد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی مطرح کرد: «فعالیت‌های جانبازان در دوران دفاع مقدس و سال‌های پس از آن بسیار ارزشمند و الگوی جوانان بوده و باید این رویکرد را حفظ کنیم.»

شریفی اضافه کرد: «هدف از این دیدارها زنده نگه داشتن رشادت‌های روایت‌گرانی است که به صورت مستقیم در صحنه حضور داشتند و باید نسل جوان کشور این روایت‌گری‌ها و فداکاری‌ها را سرلوحه کار و الگوی زندگی خود قرار دهند.

به گزارش آنا، اسدالله دروگر بهمبری به‌مدت ۶۱ ماه در جبهه و جنگ‌های نامنظم منطقه عملیاتی غرب کشور حضور داشته و در علمیات قادر به درجه رفیع جانبازی نائل شد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر‌انزلی با ۲ هزار و ۳۰۰ دانشجو و ۸۱ عضو هیئت‌علمی در محدوده منطقه آزاد انزلی واقع شده است.

کلید واژه ها: دفاع مقدس جانبازان